Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Generacja V4” – termin zgłoszeń do pierwszej edycji upływa 28 lutego!

„Generacja V4” – termin zgłoszeń do pierwszej edycji upływa 28 lutego! fotolia.pl

28 lutego upływa termin zgłoszeń wniosków do pierwszej z trzech edycji programu minigrantów „Generacja V4” w 2023 r. na organizację krótkoterminowych wyjazdów młodzieży w wieku 12-30 lat. Inicjatywa promuje wartości demokratyczne, aktywność obywatelską i dialog transgraniczny wśród młodych ludzi, a skierowana jest m.in. do szkół, stowarzyszeń sportowych, młodzieżowych organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Zasady uczestnictwa w projekcie
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki czytamy, że warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zaangażowanie co najmniej dwóch krajów z Grupy Wyszehradzkiej – V4 (Czechy, Węgry, Polska, Słowacja). Dodatkowo w przedsięwzięciu mogą uczestniczyć bezpośredni sąsiedzi dwóch krajów V4 (Austria, Niemcy i/lub Ukraina).

Każdy projekt musi obejmować mobilność młodych ludzi (12-30 lat), tj. wizyty transgraniczne, a także musi zapewnić przeprowadzenie co najmniej jednego wspólnego wydarzenia, w którym uczestniczą obie/wszystkie strony.

Składanie wniosków
Złożenie wniosków rozpoczyna się od rejestracji w systemie on-line (przez potwierdzony adres e-mail) i przygotowania krótkiego projektu. Należy zarejestrować go w systemie on-line My Visegrad nie później niż na 2 tygodnie przed upływem każdego kolejnego terminu składania wniosków (czyli odpowiednio do 28 lutego, 30 czerwca, 31 października 2023 r.).

Wnioski będą sprawdzane przez Sekretariat Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Po zaakceptowaniu projektu wnioskodawcy będą proszeni o sfinalizowanie całego formularza wniosku i złożenie go on-line z wymaganymi załącznikami do godz. 12:00 w południe ostatniego dnia składania wniosków (15 marca, 15 lipca i 15 listopada 2023 r.).

Budżet projektu
Jak informuje MEiN maksymalny budżet projektu wynosi 10 000 euro, a maksymalny czas realizacji projektu to 6 miesięcy. Program jest jednak przeznaczony na wsparcie pojedynczych lub wielokrotnych krótkoterminowych wizyt/wymian (po kilka dni każda).

Więcej informacji wraz z wytycznymi dotyczącymi przygotowania projektu znajduje się na stronie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego 

Źródło: MEiN

Czw., 23 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła