Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami Konferencja Samorządu i Oświaty "Edukacja Przyszłości"

Przed nami Konferencja Samorządu i Oświaty fotolia.pl

15-16 marca br. w Lublinie odbędzie się X edycja Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty "Edukacja Przyszłości", którego organizatorem jest Municipium S.A., zaś współgospodarzem Miasto Lublin. 

Konferencja skierowana jest do prezydentów, burmistrzów, wójtów, dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w JST oraz dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.

Edukacja Przyszłości to dwa dni debat, wykładów i warsztatów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych praktyków oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W tym roku o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i przedszkoli, odbędzie się dyskusja w ramach 4 ścieżek tematycznych: zarządzanie, finansowanie, nauczanie, przedszkola.

Podczas wydarzenia omówione zostaną najważniejsze problemy pojawiające się w dyskusjach pomiędzy organami prowadzącymi (władzami samorządów i urzędnikami) a dyrektorami szkół. Poruszone zostaną tematy z zakresu rozwiązań smart, które pozwolą zaoszczędzić na kosztach energii, o oświatowych Centrach Usług Wspólnych, a także o nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych, wreszcie – o jakże ważnym żywieniu uczniów.

Finansowanie to wciąż najbardziej gorący temat oświatowy. Podczas konferencji odbędzie się dyskusja o nowych, także zewnętrznych, źródłach finansowania zadań oświatowych. Eksperci opowiedzą o zasadach podziału subwencji oświatowej na ten rok. Warto także sprawdzić, czy coraz powszechniejsza informatyzacja oświaty może okazać się źródłem oszczędności.

Czy szkoła nadąża za zmieniającymi się potrzebami uczniów? Odpowiedzi na to pytanie uczestnicy poszukają podczas rozmów o innowacyjnych metodach nauczania, w tym o znaczeniu kompetencji cyfrowych, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Odbędzie się także dyskusja o coraz powszechnie docenianej edukacji włączającej.

Poruszony zostanie również temat finansowania placówek przedszkolnych – zarówno z wykorzystaniem funduszy krajowych, jak i unijnych. Praktycy opowiedzą o nowoczesnych programach nauczania, zaś psychologowie – o wyzwaniach związanych z problemami emocjonalnymi wśród najmłodszych, wśród nich coraz częściej dostrzeganym cyberuzależnieniem.

Więcej informacji na temat konferencji oraz link do rejestracji dostępne są na stronie: www.oswiataprzyszlosci.pl 

Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym przez Związek Powiatów Polskich, natomiast Dziennik Warto Wiedzieć objął je patronatem medialnym.

Pt., 17 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska