Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Podział środków na uczniów z Ukrainy za okres 1-31.12.2022 r.

Podział środków na uczniów z Ukrainy za okres 1-31.12.2022 r. fotolia.pl

Zespół Edukacji KWRiST pozytywnie zaopiniował propozycję podziału dodatkowych środków finansowych na zadania oświatowe jednostek samorządu terytorialnego, o których mowa w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa przygotowaną przez resort edukacji.

Środki zostały naliczone zgodnie z algorytmem stanowiącym załącznik do rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2022, na podstawie danych wykazanych w systemie informacji oświatowej, o którym mowa w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej w okresie od 1 do 31 grudnia 2022 r.

Podział dodatkowych środków został dokonany z uwzględnieniem zmian wprowadzonych aneksem do „Sposobu podziału środków na dodatkowe zadania oświatowe, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. z 2022 r. poz. 583)”.

Podział został przekazany do Ministra Finansów w dniu 11 stycznia br..

Poniżej zamieszczono tabelę zawierającą szczegółowe dane. 

Pt., 13 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka