Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozstrzygnięcie naboru na realizację w 2023 r. Programu „Lokalny Animator Sportu”

Rozstrzygnięcie naboru na realizację w 2023 r. Programu „Lokalny Animator Sportu” fotolia.pl

Minister Sportu i Turystyki wyłonił operatora krajowego Programu „Lokalny Animator Sportu”, przyznając dofinansowanie w wysokości 21 mln zł Instytutowi Sportu – Państwowemu Instytutowi Badawczemu.

Dzięki Programowi „Lokalny Animator Sportu” możemy jeszcze skuteczniej wspierać lokalne społeczności. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, prowadzone na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, zachęcają do aktywności fizycznej i są jednym z narzędzi upowszechniania sportu w społeczeństwie – mówi minister sportu i turystyki.

Program „Lokalny Animator Sportu” ukierunkowany jest na pobudzenie aktywności środowisk i samorządów lokalnych w celu właściwego wykorzystania potencjału obiektów sportowych wybudowanych w ramach programu inwestycyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Polega na zaangażowaniu animatorów i dofinansowaniu ich wynagrodzenia za prowadzenie zajęć sportowych na tych obiektach, przy współfinansowaniu przez jednostki samorządu terytorialnego.

Program „Lokalny Animator Sportu” jest systemowym rozwiązaniem, którego głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie udziału w sportowych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, dofinansowanych ze środków MSiT. Program jest uzupełnieniem opracowanych i wdrożonych przez MSiT projektów aktywizacyjnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Szerzej o programie pisaliśmy tutaj.

Źródło: MSiT

Śr., 11 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś