Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

62 mln zł na wsparcie szkolenia zawodników kadr wojewódzkich i organizacji finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

62 mln zł na wsparcie szkolenia zawodników kadr wojewódzkich i organizacji finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży fotolia.pl

Minister sportu i turystyki ogłosił program dofinansowania zadań związanych ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników kadry wojewódzkiej oraz organizacją zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich w 2023 roku. Budżet programu to 62 mln zł.

Celem Programu jest wyselekcjonowanie utalentowanych sportowo zawodników do dalszego szkolenia w szkołach lub oddziałach mistrzostwa sportowego oraz kadrach narodowych polskich związków sportowych, poprzez zapewnienie optymalnych warunków szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego młodzieży uzdolnionej sportowo. Programem objęci są zawodnicy w kategoriach wiekowych młodzika, juniora młodszego, juniora oraz młodzieżowca.

W ramach Programu przewiduje się do realizacji zadania związane:

 1. ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników w kategorii wiekowej młodzików obejmujące następujące działania:
  • szkolenie zawodników w sportach wykazanych w załączniku nr 1 do Programu,
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików,
 2. ze szkoleniem zawodników w kategorii wiekowej juniora młodszego, juniora oraz młodzieżowca, w sportach wykazanych w załączniku nr 1 do Programu,
 3. z organizacją zawodów finałowych OOM w sportach zimowych, halowych i letnich, obejmujące w szczególności:
  • wynajem i przygotowanie obiektów sportowych,
  • zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia, opieki medycznej uczestnikom finałów OOM,
  • przeprowadzenie zawodów.

Wniosek o dofinansowanie zadań może składać podmiot, który zawarł na 2023 rok umowę z właściwym organem samorządu województwa, na realizację zadań z zakresu wspierania kultury fizycznej lub który został wskazany w uchwale właściwego organu samorządu województwa, na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327).

Wnioski należy składać w terminie od dnia ogłoszenia niniejszego Programu do 30 czerwca 2023 r. osobiście w siedzibie urzędu zapewniającego obsługę Ministra w zakresie kultury fizycznej lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe.

Więcej informacji znajduje się w BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: MSiT

Czw., 5 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś