Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program Szkolny Klub Sportowy. Rusza nabór na operatorów

Program Szkolny Klub Sportowy. Rusza nabór na operatorów fotolia.pl

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2023 roku Programu Szkolny Klub Sportowy. Budżet nowej edycji programu wynosi 70 mln zł. Nabór dotyczy wyłonienia operatora krajowego oraz operatorów wojewódzkich.

-Szkolny Klub Sportowy to jeden z najważniejszych programów Ministerstwa Sportu i Turystyki, angażujący w skali roku średnio 300 tysięcy dzieci i młodzieży. W 2023 roku na budżet Programu Szkolny Klub Sportowy przeznaczymy rekordową kwotę 70 mln zł, a więc o 10 mln zł wyższą niż w roku bieżącym. Bardzo mi zależy, aby uczniowie korzystający z programu mieli do dyspozycji jak najszerszą ofertę sportową – mówi Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

Wnioski na realizację Programu Szkolny Klub Sportowy w 2023 roku można składać do 12 grudnia 2022 roku. Zostaną one rozpatrzone do 12 stycznia 2023 r.

Tylko w 2022 r. na upowszechnianie sportu przeznaczyliśmy 414 mln zł. W 2023 r. budżet resortu na sport powszechny wzrośnie do rekordowego poziomu 504 mln zł. To o 428 procent więcej niż w roku 2015.

Program Szkolny Klub Sportowy to opracowane przez Ministerstwo i realizowane od 2017 r. systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego założenia poprzez swoją prostotę i uniwersalność dają możliwość korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego. Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej, choć obecnie - z uwagi na deficyty społeczne - kładziemy nacisk na dzieci mniej sprawne.

Podstawowym celem Programu SKS jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności. Odbywają się one dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć. Program rozwija się i angażuje coraz więcej dzieci, rodziców i nauczycieli – powiększa się SKS-owa społeczność. Sport ma szczególne zadanie w procesie normalizacji codziennej aktywności w okresie po pandemii – jest ważną inwestycją w zdrowie społeczeństwa.

Program SKS jest obecny we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio ponad 300 tys. dzieci i młodzieży.

Więcej informacji o programie można znaleźć w naszym Biuletynie Informacji Publicznej.

Źródło: MSiT

Śr., 16 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś