Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dzień Edukacji Finansowej

Dzień Edukacji Finansowej fotolia.pl

Fundacja GPW wraz z Giełdą Papierów Wartościowych zapraszają do udziału w drugiej edycji Dnia Edukacji Finansowej. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada br. w formule hybrydowej, a skierowane jest do osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu finansów. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na działania edukacyjne w zakresie inwestowania, zarządzania finansami osobistymi, kształtowania postaw przedsiębiorczych oraz cyberbezpieczeństwa. W programie drugiej edycji znalazły się warsztaty i wykłady dotyczące tych zagadnień. Poruszone zostaną także tematy związane z psychologią inwestowania, a także problematyką podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach.

Wydarzenie zostało podzielone na 3 moduły skierowane do różnych grup odbiorców: studentów i początkujących inwestorów, nauczycieli i rodziców oraz dorosłych i seniorów.

  • Jak świadomie inwestować na giełdzie? Moduł dla początkujących i przyszłych inwestorów.
  • Jak edukować o finansach dzieci i młodzież? Moduł dla nauczycieli przedmiotów ekonomicznych i rodziców dzieci w wieku szkolnym.
  • Jak bezpiecznie prowadzić finanse osobiste i oszczędzać na emeryturę? Moduł dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje finanse.

Ważnym punktem wydarzenia będzie też debata ekspercka pt. „Rola i perspektywy edukacji finansowej w dobie recesji”. W dyskusji wezmą udział: Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Szef Centrum GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej; Renata Oszast, Przewodnicząca Rady Edukacji Finansowej; dr Katarzyna Sekścińska, Wydział Psychologii UW; dr Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW oraz dr Emil Łobodziński, Menedżer Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego i Analiz Technicznych Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Formularz rejestracyjny: www.gpw.pl/formularz_def

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj

Źródło: MEiN

Czw., 10 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska