Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs w ramach programu Sportowe Wakacje+ rozstrzygnięty

Konkurs w ramach programu Sportowe Wakacje+ rozstrzygnięty fotolia.pl

Ponad 200 klubów sportowych, związków, fundacji i stowarzyszeń otrzyma dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu „Sportowe Wakacje+”. Na zadania z zakresu upowszechniania sportu w społeczeństwie rozdysponowanych zostało blisko 18 mln zł.

Środki zostaną przeznaczone na:

  1. Wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych.
  2. Wspieranie organizacji turniejów sportowych, imprez, konkursów i innych wydarzeń sportowych. 

Program Sportowe Wakacje+

W tym roku w sumie na ministerialny program wakacyjny przeznaczonych jest łącznie 30 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa i mają przysłużyć się upowszechnianiu prozdrowotnych zalet sportu oraz przekazywaniu młodym ludziom doświadczeń i pamięci historycznej. W założeniu, środki ze „Sportowych Wakacji+” w 2021 roku mają również pomagać w utrzymaniu fizycznej formy i dobrego zdrowia w czasach epidemii COVID-19.

Program, którego pierwsza edycja odbyła się w 2020 roku, wspiera m.in. organizację obozów sportowych, zajęć, turniejów, wydarzeń i konkursów oraz innych wydarzeń związanych ze zdrowym trybem życia.

Warto przypomnieć, że operatorem krajowym zadania: „Wspieranie organizacji ogólnopolskich obozów sportowych” została Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Środki finansowe Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacji LOTTO w łącznej wysokości 15 mln zł pomogą dzieciom i młodzieży biorącym udział w obozach sportowych w odzyskaniu kondycji fizycznej po przymusowej bezczynności spowodowanej pandemią.

Lista podmiotów, które otrzymały dofinansowanie na zadania z zakresu upowszechniania sportu w społeczeństwie - w ramach programu „Sportowe Wakacje+” znajduje się w załączniku.

Źródło: MKDNiS

Pt., 16 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś