Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkolne gabinety stomatologiczne będą otwarte w wakacje

Szkolne gabinety stomatologiczne będą otwarte w wakacje fotolia.pl

Ze względu na pandemię dzieci i młodzież nie mogły korzystać ze szkolnych gabinetów stomatologicznych. Efekty braku możliwości wizyt stomatologicznych w szkolnych przychodniach są niestety opłakane – wielu uczniom znacznie pogorszył się stan uzębienia. W związku z potrzebami pilnej opieki dentystycznej uczniów, resort edukacji zachęca dyrektorów szkół, aby szkolne gabinety stomatologiczne pozostały otwarte podczas wakacji.

Wczesna identyfikacja próchnicy u dzieci i młodzieży wpływa na zdrowie całego organizmu. Dlatego też widząc potrzebę poprawy stanu zdrowia oraz ugruntowania wiedzy na temat zdrowia jamy ustnej, ministerstwo edukacji przypomina o możliwości skorzystania ze świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, które są finansowane ze środków publicznych.

Podczas wakacji dzieci mogą korzystać z gabinetów dentystycznych znajdujących się na terenie szkoły. Funkcjonowanie gabinetów dentystycznych w okresie wakacyjnym pozwala także niektórym lekarzom dentystom na wypełnienie kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich wcześniejsza realizacja była utrudniona ze względu na ograniczenia czasu epidemii.  

Ponadto w okresie wakacyjnym dzieci mogą korzystać z opieki dentystycznej w gabinetach, z którymi organ prowadzący zawarł umowę na świadczenie usług stomatologicznych.

Źródło: MEN 

Pt., 9 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek