Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wspólne obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego

Wspólne obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego fotolia.pl

2 maja 2021 r. odbędą się obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Z tej okazji Biuro Programu "Niepodległa", w ramach ogólnopolskiej kampanii "Śląsk wspólna sprawa", organizuje multimedialne wydarzenie kulturalno-edukacyjne, które będzie mieć formę wielkoformatowej animacji komputerowej 2D z elementami 3D (tzw. mapping). Animacja opowie o kluczowych dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzeniach sprzed 100 lat.

W związku z tym wydarzeniem Biuro Programu "Niepodległa" proponuje zainteresowanym jednostkom samorządu terytorialnego, samorządowym instytucjom kultury, szkołom i innym podmiotom publicznym, bezpłatne udostępnienie wielkoformatowej animacji komputerowej, którą będzie można wyświetlić na reprezentacyjnych budynkach w różnych miastach i gminach. Animacja będzie dostępna bez ograniczeń od 25 kwietnia do 5 lipca 2021 r..

Jednocześnie organizatorzy zwracają się ze szczególną prośbą o wyświetlenie filmu 2 maja br., a tym samym włączenie się we wspólne, ogólnopolskie obchody tych wydarzeń.

Jednostki zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu proszone są o kontakt mailowy, pod adresem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: BPN

Śr., 7 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska