Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył nabór na realizację Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich w 2021 roku

Ruszył nabór na realizację Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich w 2021 roku fotolia.pl

35 mln zł przeznaczy rząd na wsparcie szkółek piłkarskich pracujących z dziećmi i młodzieżą. W wyniku naboru wyłoniony ma zostać ogólnopolski operator Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. W ubiegłorocznej edycji Programu udział wzięło 557 szkółek piłkarskich szkolących 56 tys. dzieci i młodzieży do 13. roku życia.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to część „Planu na piłkę” – koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. W ramach koncepcji planowana jest także budowa zadaszeń do boisk.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich jest skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat. Jego głównym założeniem jest podniesienie poziomu szkoleniowego poprzez ujednolicenie procesu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich na terenie całego kraju.

Terminy składania i rozpatrzenia wniosków:

  • termin składania wniosków - do 30 kwietnia 2021 r.
  • termin rozpatrzenia wniosków - do 14 maja 2021 r.

W założeniu powstać mają jednolite standardy pracy z młodymi zawodnikami, stworzone będą warunki infrastrukturalne optymalne dla prowadzenia efektywnego szkolenia sportowego oraz wsparcie merytoryczno-finansowe dla osób prowadzących zajęcia sportowe.

Źródło: MKDNiS

Śr., 7 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska