Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozstrzygnięcie zadań w Programie „Sport Wszystkich Dzieci”

Rozstrzygnięcie zadań w Programie „Sport Wszystkich Dzieci” fotolia.pl

Decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 195 projektów otrzymało dofinansowanie w ramach dwóch zadań w Programie „Sport Wszystkich Dzieci” - Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży oraz Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe. Łączna kwota przyznanych dotacji to ponad 36 milionów złotych. 

Program „Sport Wszystkich Dzieci” adresowany jest do uczniów szkół różnych szczebli edukacyjnych, w szczególności do uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również do klubów i organizacji sportowych. Założeniem programu jest powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w podstawowych obszarach kultury fizycznej.

W ramach zadania „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” zrealizowanych zostanie 165 wydarzeń sportowych na łączną kwotę prawie 15 mln zł. Dzięki przyznanym dotacjom odbędą się m.in. Międzynarodowy Turniej Rugby, Turniej Niepodległości w piłce ręcznej, Grand Prix Polski Juniorów w Tenisie Stołowym, XXIII Międzynarodowy Turniej Judo czy Turniej Piłki Nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

W ramach drugiego zadania „Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe” Minister dofinansował 30 projektów na łączną kwotę ponad 21 mln zł. Wśród dofinansowanych projektów są m.in. Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa, Akademia Boksu Olimpijskiego, Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej – PolSailing czy Program szkolenia dzieci w umiejętnościach jazdy na łyżwach dla potrzeb hokeja na lodzie, łyżwiarstwa szybkiego i łyżwiarstwa figurowego.

Pełna lista dofinansowanych projektów dostępna tutaj.

Źródło: MKDNiS

Śr., 31 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś