Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Czy legitymacje tracą ważność w czasie pandemii?

Czy legitymacje tracą ważność w czasie pandemii? fotolia.pl

Resort nauki rozwiał wątpliwości dotyczące ważności legitymacji w czasie stanu epidemii. Zarówno legitymacje studenckie, jak i doktoranckie a także legitymacje służbowe nauczycieli akademickich pozostają ważne. Ich podbicie nie jest konieczne.

Nauczanie stacjonarne na studiach, studiach podyplomowych a także kształcenie doktorantów zostały zawieszone w dniu 19 października 2020r. na mocy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Studenci przeszli wówczas na zdalny bądź hybrydowy tryb kształcenia.

Zgodnie z art. 51b ust. 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności ich potwierdzania. Tak samo wygląda sytuacja z legitymacją doktoranta.

Zatem legitymacje, których ważność na mocy ww. przepisów ustawy miała upłynąć z dniem 29 listopada 2020 r., tj. 60 dni po zakończeniu poprzedniego okresu ograniczenia funkcjonowania uczelni określonego na 30 września 2020 r., pozostają ważne.

Źródło: MNiSW

Śr., 25 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska