Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkolne gabinety stomatologiczne na liście świadczeń gwarantowanych

Szkolne gabinety stomatologiczne na liście świadczeń gwarantowanych fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia zmieniający rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

W projekcie rozporządzenia proponuje się aby wykaz świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego został poszerzony o: świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia udzielanych w gabinecie zlokalizowanym w szkole oraz profilaktyczne świadczenia stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia udzielane w gabinecie zlokalizowanym w szkole.

Działanie to ma umożliwić rzeczywistą poprawę dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży.

Warunki realizacji świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia udzielane w gabinecie zlokalizowanym w szkole oraz świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia udzielanych w gabinecie zlokalizowanym w szkole zostały określone w następujący sposób. Świadczeń udzielał będzie lekarz dentysta lub lekarz dentysta w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii dziecięcej, lub lekarz dentysta specjalista w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Gabinet będzie musiał być wyposażony w następujący sprzęt: stanowisko stomatologiczne (fotel, przystawka turbinowa, mikrosilnik, lampa bezcieniowa) lub unit stomatologiczny, lampę polimeryzacyjną, skaler oraz mieszalnik do amalgamatu.

Zgodnie z Ocena Skutków Regulacji planowanych jest 800 dentystycznych gabinetów szkolonych w całej Polsce.

Z całością rozporządzenia można zapoznać się tutaj

Śr., 28 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek