Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nauczanie zdalne lub hybrydowe od 17 października w szkołach ponadpodstawowych

Nauczanie zdalne lub hybrydowe od 17 października w szkołach ponadpodstawowych fot. pixabay.com

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 15 października br. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem.

Pomimo tego, że jeszcze tydzień temu słyszeliśmy zapewnienia, że system przygotowany przez MEN w związku z rozpoczęciem roku szkolnego jest skuteczny i nie ma potrzeby wprowadzania żadnych ograniczeń w sferze edukacji, to jednak zmiany okazały się niezbędne.

Od 17 października br. szkoły ponadpodstawowe zlokalizowane w strefach żółtych będą nauczały hybrydowo, natomiast te które znajdują się w strefie czerwonej przechodzą całkowicie na nauczanie zdalne. 

Jak wskazał Minister Zdrowia wprowadzone ograniczenia w zakresie edukacji pozwolą zmniejszyć liczbę interakcji i nie dać wirusowi szans do rozprzestrzeniania się. Minister zaznaczył także, że nie chodzi wyłącznie o pobyt dzieci i młodzieży w szkołach, ale także o transport publiczny i przemieszczanie się

Dzisiaj jeszcze nie opublikowano aktów prawnych regulujących opisywane rozwiązania, ale jak tylko się pojawią przekażemy szczegółowe informacje. 

Źródło: konferencja prasowa

Czw., 15 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka