Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Łączenie pracy ze studiami nie jest łatwe ale jest możliwe

Łączenie pracy ze studiami nie jest łatwe ale jest możliwe fotolia.pl

Łączenie pracy ze studiami nie jest łatwe i nie każdy potrafi mu podołać.
Aby się udało połączyć jedno z drugim, warto poznać kilka wskazówek przygotowanych przez ekspertów serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl:

Postaw na elastyczność pracy
Zapytaj szefa o możliwość pracy w niestandardowych godzinach lub znajdź zatrudnienie niepełnowymiarowe. Może praca z domu jest opcją właśnie dla Ciebie?

Postaw na elastyczność nauki
Coraz więcej uczelni oferuje dobre studia wieczorowe, zaoczne, a nawet przez Internet. Wykorzystaj to.

Hierarchizuj priorytety
Musisz zdecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze. I pogodzić się z tym, ze niektórych rzeczy nie zdołasz zrobić tak starannie, jak być chciał. Nie zapomnij też o wyrwaniu się gdzieś na weekend od czasu do czasu. Z taką ilością obowiązków, po prostu nie zdołasz zrobić wszystkiego perfekcyjnie.

Planuj aktywnie
Zaznacz zbliżające się zawodowe i akademickie terminy w osobnym kalendarzu. Bądź przygotowany na nagłe wypadki i dodatkowe obowiązki w kluczowych momentach. Planuj wszystko z wyprzedzeniem na tyle dużym, aby mimo wszystko zdążyć.

Pracuj mądrzej, a nie − ciężej
Upiecz dwie pieczenie przy jednym ogniu, używając aktualnej sytuacji w pracy jako przykładu na studiach. Poświęcaj na naukę krótsze przedziały czasu zamiast dużych bloków. Prace domowe staraj się robić w przerwach raczej niż wieczorami.

Unikaj pożeraczy czasu
Staraj się tak wszystko zorganizować, Abu nie tracić zbyt wiele czasu na dojazdy. Naucz się też mówić „nie” typowym pożeraczom czasu, jak gry komputerowe czy serwisy społecznościowe − na pewno wiesz, o czym mowa!

Zarządzaj stresem
Stres jest nieodłączną częścią życia pracującego studenta i studiującego pracownika. Naucz się z nim żyć. Rób sobie przerwy, staraj się wysypiać, bądź aktywny fizycznie i pozwól samemu sobie nacieszyć się życiem − przynajmniej od czasu do czasu.

Broń się przed wypaleniem
Jeśli Twoje wyniki w pracy lub w nauce się pogarszają − zacznij przeciwdziałać. Przysypianie na zajęciach, pochłanianie dużych ilości kofeiny, utrata zainteresowania pracą lub studiami, irytacja i trudności z koncentracją − wszystko to oznaki wypalenia. Uważaj na nie.

Pamiętaj dlaczego to robisz
Nie łączyłbyś nauki z pracą, gdybyś nie miał po temu ważnych powodów. I choć może się to niekiedy wydawać niemożliwe, pamiętaj, że wielu się udało, więc Tobie też powinno!

Źródło: www.monsterpolska.pl

Czw., 23 Sp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa