Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Paryż: Nasi górą w grach Logicznych i Matematycznych

Paryż: Nasi górą w grach Logicznych i Matematycznych fotolia.pl

Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski na XXX Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych w Paryżu.

We Francji nasi zawodnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych i zawodowych. Wśród nich byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealiści oraz studenci.
– Przed wyjazdem liczyłem na zdobycie 4-5 medali, dlatego ten wynik można uznać za sukces, tym bardziej, że żadna inna reprezentacja nie zdobyła trzech złotych medali – powiedział opiekun grupy doc. dr Janusz Górniak, prodziekan Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej. – Aż jedenastu innych zawodników naszej reprezentacji zajęło bardzo dobre miejsca w czołówkach swoich kategorii – dodał.

Złote medale wywalczyli:

1. Paulina Żeleźnik z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 24 (kategoria CE –uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
  2. Radosław Girul z wrocławskiego Gimnazjum nr 38 (kategoria C2 – gimnazjaliści);
  3. Łukasz Bożyk – student matematyki na Uniwersytecie Warszawskim (kategoria L2 – studenci).

Pełna lista wszystkich medalistów dostępne jest na stronie tutaj

Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska reprezentacja uczestniczy w nich od 1992 roku.

Wt., 30 Sp. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun