Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyznaczenie terminu rozprawy dyscyplinarnej nauczyciela

Wyznaczenie terminu rozprawy dyscyplinarnej nauczyciela fotolia.pl

O terminie rozprawy dyscyplinarnej przewodniczący komisji zawiadamia na piśmie rzecznika dyscyplinarnego oraz dokonuje wezwania na rozprawę.

Do osób, które przewodniczący komisji wzywa do stawiennictwa podczas rozprawy, zalicza się:

1) obwinionego nauczyciela,

2) jego obrońcę,

3) świadków i biegłych.

Termin rozprawy powinien być tak wyznaczony, aby między doręczeniem obwinionemu wezwania na rozprawę a dniem rozprawy upłynęło przynajmniej 14 dni. W razie niezachowania tego terminu na żądanie obwinionego lub jego obrońcy rozprawę odracza się.

Obwinionemu doręcza się wraz z wezwaniem na rozprawę pouczenie o przysługujących mu uprawnieniach i skutkach niestawiennictwa na rozprawę. Nie usprawiedliwione niestawiennictwo na rozprawę obwinionego, któremu wezwanie wraz z pouczeniem o przysługujących mu uprawnieniach i skutkach niestawiennictwa na rozprawę doręczono w terminie 14 dni przed dniem rozprawy nie stanowi przeszkody do rozpoznania sprawy. Natomiast w razie uznania niestawiennictwa obwinionego na rozprawę za usprawiedliwione, rozprawę odracza się oraz ustala nowy termin.

Ponad to do czasu rozpoczęcia rozprawy obwiniony i jego obrońca mogą przeglądać akta sprawy oraz sporządzać wypisy i notatki. Jest to szczególna regulację dostępu do materiałów sprawy, dlatego też nie można w drodze ustawy o dostępie do informacji publicznej obchodzić tej procedury, która zapewnia nie tylko udział obwinionego w postępowaniu ale także prawo pozyskiwania przez niego określonych danych (Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 30 kwietnia 2012 r., IV SAB/Wr 13/2012)

Pt., 17 Prn. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka