We Wrocławiu i Poznaniu realizowany jest innowacyjny projekt adresowany do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz instytucji i organizacji, które pomagają młodym ludziom rozpocząć dorosłe życie.
Uczestnictwo w warsztatach rozwijających kompetencje społeczne w ramach realizowanego projektu "KARnet 15+…" pozwala Klubowiczom na odkrywanie mocnych stron, stwarza okazje do pozytywnego wpływu na własne życie i przekierowanie aktywności na wartości związane z pracą, rodziną oraz zaangażowaniem w życie społeczne.
KARnety to także miejsca, w których młodzi ludzie zdobywają i poszerzają swoją wiedzę dotyczącą zawodów i funkcjonowania rynku pracy. Świat pracy i pracodawców przybliżany jest młodym ludziom podczas spotkań z pracodawcami w siedzibie Klubów oraz podczas wycieczek i wizyt młodzieży w zakładach pracy np. w studiu fotograficznym, pracowni ceramicznej lub restauracji. Proponowany model współpracy trójsektorowej stanowi innowację w skali regionu i kraju, zakłada aktywne partnerstwo sektora biznesu z publicznymi i niepublicznymi instytucjami pomocy i integracji społecznej.
Projekt skierowany jest do dwóch grup docelowych:
- młodzieży w wieku 15-25 lat zagrożonej wykluczeniem społecznym, również osób z zaburzonymi więziami rodzinnymi, objętych opieką zastępczą rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, placówek opiekuńczo – wychowawczych (odbiorcy). W celu umacniania pozytywnych postaw wśród młodzieży zagrożonej wykluczeniem, w realizację projektu włączona zostanie także młodzież o poprawnych wzorcach społecznych;
- osób, które w różnych aspektach życia sprawują opiekę nad młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym – m.in. pracownicy publicznych i niepublicznych Instytucji pomocy społecznej, organizacji pozarządowych oraz pracodawcy (użytkownicy).
Źródło: wpis.irss.pl