Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkolne smaki

Szkolne smaki fotolia.pl

W Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyła się 3 grudnia kolejna konferencja w ramach projektu „Szkolne smaki - Szkoły Dobrego Żywienia", prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Fundację „Szkoła na widelcu". W konferencji uczestniczył sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki.

W trakcie konferencji dyskutowano m.in. o edukacji kulinarnej i otyłości jako czynniku ryzyka wielu chorób. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami w organizacji zdrowego żywienia w szkole oraz ze zmianami legislacyjnymi służącymi poprawie jakości żywności dopuszczonej dla dzieci. W trakcie konferencji zaprezentowano również program „Szkolne smaki" ułatwiający planowanie jadłospisów w stołówkach. Na zakończenie odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci.

Głównym celem projektu jest pokazanie jak powinien wyglądać nowoczesny system żywienia w szkole i jak go wprowadzić w placówce. Zadaniem projektu jest również przekazanie kompleksowych rozwiązań, czyli wiedzy i narzędzi umożliwiających sprawne i kompetentne wdrożenie systemu w szkołach, a także m.in. przeciwdziałanie nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz zaszczepienie zdrowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży.

W ramach projektu od marca 2013 roku organizowane są bezpłatne konferencje oraz warsztaty kulinarne. Część konferencyjna przeznaczona jest dla dyrektorów szkół i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, a część warsztatowa - dla kucharzy bezpośrednio zajmujących się żywieniem w szkołach.

Projekt jest objęły honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rzecznika Praw Dziecka, Agencji Rynku Rolnego, kuratoriów oświaty, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Śr., 4 Gr. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun