Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Są pieniądze na zamykanie i rekultywację składowisk odpadów komunalnych

Są pieniądze na zamykanie i rekultywację składowisk odpadów komunalnych fotolia.pl

Jeszcze tylko do 31 lipca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje wnioski dla przedsięwzięć w ramach programu "Zamykanie i rekultywacja składowisk odpadów komunalnych".

Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym.

Wnioski można składać do dnia 31.07.2012 r. bezpośrednio w kancelarii NFOŚiGW od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 albo przesłać drogą pocztową lub kurierem na adres: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3A, 02-673 Warszawa, z dopiskiem „Rekultywacja - konkurs"

Za dzień złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do kancelarii NFOŚiGW. Wnioski, które zostaną złożone po wyznaczonym terminie, nie będą rozpatrywane.

W ramach konkursu można składać projekty polegające na zamykaniu i rekultywacji składowisk odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, dla których została wydana decyzja o ich zamknięciu określająca datę zaprzestania przyjmowania odpadów do składowania na nie później niż do dnia 31 grudnia 2009 r.

Warunkiem ubiegania się o przyznanie dofinansowania jest spełnienie następujących kryteriów:

  • powierzchnia rekultywowanego obszaru, którego dotyczy wniosek nie może być mniejsza niż 2 ha, przy czym wniosek może dotyczyć składowisk będących w zarządzaniu różnych podmiotów.
  • wartość wnioskowanej kwoty ze środków NFOŚiGW na rekultywację 1 ha nie może przekroczyć 500 tys. zł.
  • data zakończenia realizacji przedsięwzięcia określona na nie później niż 31.12.2014 r.

Konkurs skierowany jest do podmiotów, które nie będą kontynuowały działalności związanej ze składowaniem odpadów komunalnych.

Program, formularze wniosków, oraz wytyczne dot. zamykania składowisk znajdują się tutaj.

Informacje dodatkowe można uzyskać pod nr tel: (22) 45-90-405, lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: NFOŚiGW

Wt., 24 Lp. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka