Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Za nami Kongres Niepodległa

Za nami Kongres Niepodległa .

11-12 stycznia br. w Warszawie odbył się Kongres Niepodległa. Podczas obrad uczestnicy i goście wydarzenia mieli okazję podsumować obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Dyskutowano o kierunku działań edukacyjnych i popularyzatorskich włączających Polaków we wspólne świętowanie ważnych rocznic oraz wydarzeń historycznych. Uczestnicy mieli również okazję porozmawiać o potrzebach i pomysłach na nowoczesną i odpowiadającą na zapotrzebowanie społeczne ofertę kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców Polski.

Spotkanie w gronie ekspertów ze świata kultury, edukacji oraz przedstawicieli władz centralnych i samorządowych pozwoliło na skonfrontowanie różnych wizji i propozycji dotyczących promocji Polski oraz polskiej kultury za granicą.

Wśród uczestników debat nie zabrakło osób odpowiedzialnych za kreowanie polityki kulturalnej i kierunków jej finansowania na poziomie ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym, a także specjalistów oraz praktyków na co dzień zajmujących się realizacją projektów i wydarzeń włączających Polaków we wspólne świętowanie. 

W kongresie uczestniczył również Rudolf Borusiewicz, Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich, który wziął udział w dyskusji na temat "Współpracy międzyinstytucjonalnej i międzysektorowej na rzecz wsparcia przedsięwzięć kulturalnych i dziedzictwa narodowego. O dobrych praktykach, jak przełamywać branżowe różnice?".

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro „Niepodległa” przy współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich.

Pt., 13 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska