Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyły zgłoszenia do IX edycji konkursu Mistrz Finansów Publicznych

Ruszyły zgłoszenia do IX edycji konkursu Mistrz Finansów Publicznych fot. canva

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu "Mistrz Finansów Publicznych", sprawdzającego wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów publicznych dla pracowników jednostek państwowych i samorządowych. Patronat nad tą inicjatywą sprawuje Związek Powiatów Polskich.

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w dniach od 22 sierpnia do 21 listopada 2022 r., a uczestnicy trzykrotnie zmierzą się z pytaniami przygotowanymi przez ekspertów. Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach obejmujących jednostki państwowe i jednostki samorządowe, odpowiadających specyfice zatrudnienia uczestników. W każdej z nich zostanie wyłoniony Mistrz i dwóch Wicemistrzów. Wszyscy laureaci otrzymają nagrody rzeczowe
i dyplomy. Laureat, który uzyska najwyższy wynik, otrzyma tytuł Mistrza Finansów Publicznych oraz nagrodę główną – 1000 zł.

- Mistrz to człowiek przewyższający innych biegłością i umiejętnościami w danej dziedzinie, wykwalifikowany pracownik, osoba uznana przez innych za wzór do naśladowania. Poszukując Mistrza Finansów Publicznych, chcemy dać księgowym możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, nagrodzić najlepszych,
a pozostałych - dodatkowo zmotywować do dalszego rozwoju zawodowego – mówi Paulina Wiśniewska-Palach, pomysłodawczyni konkursu.

W poprzednich latach o tytuł Mistrza ubiegało się ponad 2700 uczestników – pracowników z sektora publicznego z całej Polski. Zwyciężczynią ostatniej edycji została pani Ilona Adamkiewicz ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 2 października wypełnić, złożony z 30 pytań zamkniętych test, który został udostępniony na stronie: www.mistrz.finansepubliczne.pl/zglos-udzial/test. Osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, otrzymają do rozwiązania kolejny zestaw pytań.

Ostatni etap konkursu, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród odbędą się podczas XIII Forum Finansów Publicznych – największej w Polsce konferencji dla służb finansowo-księgowych, która będzie miała miejsce w dniach 21-23 listopada br.

Organizatorem konkursu jest miesięcznik „Finanse Publiczne”, który od wielu lat wspiera pracowników działów finansowo-księgowych sfery budżetowej. Za merytoryczną stronę konkursu odpowiada dziesięcioosobowe jury, w skład którego wchodzą eksperci dysponujący wiedzą i doświadczeniem z zakresu
finansów publicznych oraz rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie: www.mistrz.finansepubliczne.pl

Związek Powiatów Polskich objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Śr., 24 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska