Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ochrona i kształtowanie przestrzeni publicznych – ruszają bezpłatne szkolenia online

Ochrona i kształtowanie przestrzeni publicznych – ruszają bezpłatne szkolenia online fotolia.pl

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaplanowało dwa cykle szkoleń dotyczących ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych z uwzględnieniem tzw. uchwał krajobrazowych. Szkolenia będą odbywać się online i są bezpłatne.

Szkolenia mają stanowić merytoryczne wsparcie dla samorządów, a w szczególności dla małych miast, które dotąd nie zdecydowały się na podjęcie prac nad uchwałami krajobrazowymi oraz dla innych podmiotów zaangażowanych w procesy kształtowania jakości krajobrazu. Do udziału zaproszeni są przede wszystkim przedstawiciele samorządów lokalnych, ale także projektanci, przedstawiciele organizacji społecznych, ruchów miejskich, ludzie nauki, przedstawiciele administracji rządowej i inni zainteresowani tematem ochrony oraz kształtowania przestrzeni publicznej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Istnieje możliwość wzięcia udziału we wszystkich lub tylko w wybranych spotkaniach. Pierwszeństwo w rejestracji na kolejne spotkania będą miały osoby uczestniczące w poprzednich.

Pierwszy cykl szkoleń odbędzie się na przełomie października i listopada, drugi planowany jest na początek 2022 roku.

Zgłoszeń należy dokonywać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie:

  • do 21 października - na spotkanie nr 1 (28.10.2021 r.);
  • do 28 października - na spotkanie  nr 2 (04.11.2021 r.);
  • do 2 listopada - na spotkanie nr 3 (09.11.2021 r.).

Podczas szkoleń podjęte zostaną takie tematy jak między innymi: Konwencja Krajobrazowa: krajobraz jako chronione dobro wspólne, działania poprzedzające przystąpienie do prac nad uchwałą krajobrazową: identyfikacja obiektów i miejsc ważnych dla krajobrazu gminy, kwestia nielegalnych nośników, zasada proporcjonalności ustaleń uchwały krajobrazowej, kwestie kar i odszkodowań.

Źródło: MKDNiS

 

Pt., 17 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska