Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konsultacje społeczne projektów aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym przedłużone do 22 września 2021 r.

Konsultacje społeczne projektów aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym przedłużone do 22 września 2021 r. fotolia.pl

Jak informuje resort infrastruktury, ze względu na duże zainteresowanie oraz konieczność szczegółowego omówienia zagadnień dotyczących zarządzania ryzykiem powodziowym od strony morza, konsultacje społeczne aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym (aPZRP) zostały przedłużone o trzy miesiące, czyli do 22 września 2021 roku.

W związku z tym planowane są dodatkowe spotkania: 3 września 2021 r. w Szczecinie oraz 6 września 2021 r. w Gdańsku, na których zostaną przedstawione ustalenia dotyczące aPZRP od strony morza i morskich wód wewnętrznych. Na koniec konsultacji społecznych zaplanowano spotkanie poświęcone zarządzaniu ryzykiem powodziowym w regionie wodnym Środkowej Odry, które odbędzie się 10 września 2021 r. w Jeleniej Górze.

Do 22 września 2021 r. można składać uwagi do planów za pośrednictwem strony internetowej www.stoppowodzi.pl, a także listownie lub w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury oraz w siedzibach jednostek Wód Polskich, gdzie znajdują się wersje papierowe projektów dokumentów. Projekty planów są dostępne także na stronach internetowych: Ministerstwa Infrastruktury oraz Stop Powodzi.

Plany zarządzania ryzykiem powodziowym są aktualizowane po raz pierwszy. Zaplanowano w nich najważniejsze działania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców zagrożonych terenów. Lista zawiera ponad 1100 pozycji zaplanowanych na lata 2022-2027 o łącznym koszcie ok. 29 mld zł. Wybór działań oparty był m.in. na podstawie analizy map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego dostępnych na niniejszej stronie internetowej. Na podlinkowanych mapach każda zainteresowana osoba może sprawdzić, czy i w jakim stopniu zagraża jej powódź.

Za to na stronie stoppowodzi.pl można zapoznać się z rekomendowanymi działaniami w aPZRP, udostępnionymi w postaci bazy przestrzennej zamieszczonej pod poniższym adresem. Na stronie stoppowodzi.pl znajdują się również wszelkie aktualności związane z realizacją projektu dotyczącego aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym.

Ostateczny sposób rozpatrzenia uwag i wniosków złożonych w ramach konsultacji społecznych projektów aPZRP zostanie opublikowany po ich zakończeniu i opracowaniu projektu aPZRP na stronie stoppowodzi.pl oraz stronie Ministerstwa Infrastruktury.

Sfinalizowanie procesu aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym nastąpi poprzez ich przyjęcie w drodze rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Źródło: www.gov.pl/infrastruktura

Pt., 28 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel