Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami wysłuchanie publiczne w sprawie Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy

Przed nami wysłuchanie publiczne w sprawie Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy fotolia.pl

13 maja br. każda zainteresowana osoba będzie mogła wziąć udział w wysłuchaniu publicznym w sprawie programu Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy. Program Fundusze na Rozwój Cyfrowy jest następcą programu Polska Cyfrowa, który w ostatnich latach wspierał cyfryzację kraju.

Pomysłodawcą i patronem wysłuchań jest Podkomitet do spraw Rozwoju Partnerstwa, który funkcjonuje w systemie wdrażania Funduszy Europejskich. Jego członkami są przedstawiciele rządu, samorządu, partnerów społecznych i gospodarczych, a także organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Wysłuchanie publiczne w sprawie FERC odbędzie się 13 maja w godzinach 10:00-15:00. Aby zabrać głos podczas wysłuchania, należy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie wysluchania-nowaperspektywa.pl.

Rejestracja trwa do 11 maja do godz. 10.00. Wysłuchanie będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

FERC będzie koncentrował się przede wszystkim na zwiększeniu dostępu do ultraszybkiego internetu szerokopasmowego. Program będzie wspierał inwestycje z zakresu budowy, rozbudowy lub przebudowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Szybki internet będzie doprowadzany nie tylko do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, ale także do urzędów, szkół, szpitali czy instytucji kultury.

Kolejnym priorytetem programu będzie zwiększenie jakości i dostępności e-usług publicznych, w tym zdrowotnych. Fundusze unijne pomogą udostępnić nowoczesne usługi cyfrowe, które pozwolą na załatwienie spraw obywateli i przedsiębiorców w formie elektronicznej. Działania FERC będą m.in. nakierowane na rozwój i wdrożenie nowych e-usług z obszaru zdrowia, finansów czy sprawiedliwości. Ważnym obszarem wsparcia będzie także cyfryzacja procesów administracyjnych, dzięki czemu poszerzy się zakres spraw możliwych do załatwienia online.

Źródło: MFiPR

Pt., 7 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska