Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W kwietniu odbędą się konsultacje publiczne w sprawie projektu ustawy o fundacjach rodzinnych

W kwietniu odbędą się konsultacje publiczne w sprawie projektu ustawy o fundacjach rodzinnych fotolia.pl

12,13 i 20 kwietnia odbędą się konsultacje publiczne w sprawie projektu ustawy o fundacjach rodzinnych. Ich celem jest wspólne wypracowanie rozwiązań prawnych umożliwiających ochronę dorobku firm rodzinnych w przyszłości.  

Resort rozwoju, pracy i technologii wysłał projekt ustawy do 440 podmiotów, w tym organizacji przedsiębiorców, reprezentujących firmy rodzinne, a także osób biorących udział w konsultacjach Zielonej księgi o fundacji rodzinnej na przełomie 2019 i 2020 r. W ramach konsultacji odbędzie się też kilka spotkań online z zainteresowanymi stronami.

Konsultacje odbędą się:

  • 12 kwietnia – tematem spotkania będzie nazwa ustawy i ogólne uwagi do projektu,
  • 13 kwietnia – model fundacji rodzinnej i kwestie związane z zachowkiem,
  • 20 kwietnia – kwestie podatkowe.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniach należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt ustawy o fundacji rodzinnej został opublikowany 22 marca 2021 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny.

Uwagi do projektu można zgłaszać do MRPiT do 22 kwietnia 2021 r. Według założeń projekt ustawy może trafić do parlamentu w drugiej połowie 2021 r. a ustawa wejść w życie na początku 2022 r.

Źródło: MRPiT

Wt., 6 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska