Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kiedy koniec prac komisji ds. Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego? Konwent Powiatów pyta Premiera

Kiedy koniec prac komisji ds. Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego? Konwent Powiatów pyta Premiera fotolia.pl

Konwent Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego zwrócił się do Premiera Mateusza Morawieckiego z pytaniem dotyczącym prac komisji do spraw Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego. Starostowie chcieliby poznać przynajmniej orientacyjny termin ich zakończenia, by racjonalnie przygotować plany finansowe na przyszły rok.

W myśl Uchwały nr 102 Rady Ministrów w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez JST z dnia 23 lipca 2020r. to właśnie prace komisji będą dla Premiera podstawą do rozdysponowania środków na wsparcie samorządów.

Informacja o przewidywanym zakończeniu prac komisji, a zwłaszcza decyzja Premiera co do podziału środków pozwoliłaby samorządom na racjonalne przygotowanie planów finansowych na 2021 rok. Umożliwiłoby to również stworzenie prognoz finansowych na przyszłe lata. Podkreślono, że samorządy znajdują się obecnie w momencie składania projektów budżetów ale organy stanowiące jeszcze ich nie uchwaliły.

Konwent Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyraził zrozumienie dla niewątpliwie niełatwej sytuacji w związku z pandemią, jednak prośba o podanie zakładanego terminu decyzji jest istotna ze względu na ich determinację dla przyszłorocznych ale też wieloletnich planów finansowych, uzależnionych od budżetów państwa.

Wt., 24 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska