Co roku, w różnych miejscach na świecie odbywa się dyskusja na temat przyszłości światowego internetu. Biorą w niej udział ministrowie, szefowie organizacji międzynarodowych, przedstawiciele biznesu, działacze organizacji pozarządowych i osoby ze środowiska naukowego. O tym, jak w przyszłości będzie funkcjonował internet, może zadecydować każdy z nas. Wystarczy przyłączyć się do akcji.
Światowe Forum Zarządzania Internetem to międzynarodowa inicjatywa ONZ, mająca na celu inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.
Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Polsce, a dokładniej w Katowicach w dniach 2-6 listopada. Na program tegorocznego spotkania może mieć wpływ każdy, komu bliskie są zagadnienia związane z internetem.
W poniedziałek (16 marca) o godz. 15.00 wystartuje webinar informacyjny, w trakcie którego będzie można zadać wszystkie nurtujące pytania na temat tegorocznego IGF. Na pytania odpowiedzą przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji oraz przedstawiciele ONZ.
Webinar będzie się składał z trzech części:
- 15.00 – 15.15 - informacja Ministerstwa Cyfryzacji na temat „DNIA 0” (2 listopada) i możliwości organizowania wydarzeń towarzyszących. W tej części opowiemy o naszych oczekiwaniach i możliwościach. Jakie mamy sale, ile czasu chcemy przeznaczyć na konkretne przedsięwzięcia, itp. Warsztaty, panel dyskusyjny, wspólne oglądanie filmu?
- 15.15 – 15.30 – informacja ONZ na temat aktywności podczas dni 1-4, możliwości skorzystania z przestrzeni wystawienniczej itp.
- 15.30 – 16.00 – Q&A, czyli pytania i odpowiedzi
Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim. Aby wziąć udział w webinarze trzeba połączyć się online z adresem https://intgovforum.zoom.us/j/930092227
Do 15 kwietnia można zgłaszać propozycje warsztatów i wydarzeń w ramach tzw. dnia 0 (tj. 2 listopada). Więcej informacji na ten temat tutaj.
W webinarze mogą wziąć udział wszyscy – osoby związane z branżą IT, eksperci z zakresu nowych technologii, przedstawiciele organizacji pozarządowych, studenckich kół naukowych, a także wszyscy młodzi ludzie, którzy są aktywnymi użytkownikami internetu.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji