Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obowiązywanie dokumentów etycznych przyjętych w urzędzie

Obowiązywanie dokumentów etycznych przyjętych w urzędzie fotolia.pl

Czy nie należałoby polityki etycznej uczynić jednym z elementów współpracy wszystkich instytucji na obszarze jednostki samorządu terytorialnego?

Tworzenie dokumentów etycznych w urzędzie warunkowane jest infrastrukturą etyczną tam panującą. Na podstawie przeprowadzanych szkoleń i przeglądów należy tak dopasować narzędzia do pracy urzędu aby przyczyniły się one do poprawy i wzrostu świadomości etycznej pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędzie.

Polityka Etyczna Urzędu jak sama nazwa wskazuje jest dokumentem kształtującym sytuację etyczną w konkretnym urzędzie i ciężko byłoby narzucić innym podmiotom jej respektowanie.

Oczywiście Polityka Etyczna Urzędu nie zawiera żadnych zapisów, które nie byłyby powszechnie znane, jednakże jest ona aktem wewnętrznym urzędu w którym została wprowadzona.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby w ramach spotkań publicznych organizowanych z podmiotami publicznymi i NGO-sami przedstawiać jak wygląda polityka etyczna urzędu, aby uczulić instytucje działające na obszarze gminy/powiatu na to jakie zasady obowiązują w urzędzie i jakie reguły postępowania przyjęli jego pracownicy.

Będzie to dobry krok w kierunku budowania świadomości społeczeństwa na temat postawy etycznej urzędników z którymi mogą spotkać się w urzędzie a także pomoże w budowaniu pozytywnej opinii urzędu jako instytucji przestrzegającej zasad etycznych, gdzie można w sposób bezstronny, rzetelny, obiektywny i przyjazdy załatwić każdą sprawę.

Sob., 7 Mj. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka