Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Sposób na mobilność miejską

Sposób na mobilność miejską fotolia.pl

Polskie projekty znalazły się wśród europejskich inicjatyw związanych z ekologiczną mobilnością miejską.

W ramach trzyletniej kampanii prowadzonej pod hasłem „Stwórz odpowiednie połączenia” i poświęconej mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju, Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj nazwy kolejnych 18 inicjatyw, na które przyzna finansowanie. Każda z nich zostanie dofinansowana środkami w wysokości do 7 tys. euro, które mogą być wykorzystane na promowanie mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju, obejmujące takie działania jak między innymi: kursy nauki jazdy na rowerze, wspólne dojazdy jednym samochodem i edukacyjne zabawy dla dzieci. Wśród nagrodzonych jest inicjatywa Stowarzyszenie „Wrocławska Inicjatywa Rowerowa“.

Od początku kampanii w 2012 r. na jej głównej stronie internetowej www.dotherightmix.eu zarejestrowano niemal 380 inicjatyw w dziedzinie mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.  Wśród wszystkich projektów jest 15 z Polski. Prowadzone w przeszłości oraz obecnie w ramach tych inicjatyw działania można znaleźć na innowacyjnej mapie mobilności, której celem jest informowanie w całej UE o prowadzonych działaniach. Podczas drugiego zaproszenia do składania wniosków zgłosiło się 74 wnioskodawców z 18 krajów. Trzecie i zarazem ostatnie zaproszenie dotyczące finansowania inicjatyw w zakresie zrównoważonej mobilności zostanie opublikowane w marcu 2014 r.

Kampania Komisji Europejskiej poświęcona mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju jest związana z Europejskim Tygodniem Mobilności, organizowanym co roku w dniach od 16 do 22 września. Jego najważniejszym dniem jest dzień bez samochodu w mieście. Kampania jest finansowana w ramach programu Inteligentna Energia dla Europy. Przy jego pomocy UE wspiera niezwiązane bezpośrednio z technologią działania w obszarze efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.

Pon., 15 Lp. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna