Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

30 proc. samorządów zainteresowanych konkursem na upowszechnianie e-usług

30 proc. samorządów zainteresowanych konkursem na upowszechnianie e-usług fotolia.pl

Do konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Administracji i cyfryzacji zatytułowanego „Wsparcie JST w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP" wpłynęło 140 wniosków.

Do konkursu na projekty, których celem jest upowszechnianie usług informatycznych dla obywateli, zgłosiła się 1/3 samorządów w kraju. Komisja powołana w celu oceny merytorycznej zgłoszonych wniosków spotyka się 21 października. Wyniki zostaną ogłoszone w drugiej dekadzie grudnia, tj. po 10.12.2013 r.

Wnioski o dofinansowanie były przyjmowane do 10 września. Wpłynęło ich 140. Chodzi o projekty w ramach konkursu ogłoszonego w dniu 5 lipca 2013 r. „Wsparcie JST w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP w ramach Priorytetu V Dobre rządzenie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Łączna wartość projektów opisanych we wszystkich wnioskach złożonych na konkurs przekracza 330 mln złotych. Liczba samorządów ubiegających się o dofinansowanie w ramach konkursu (jako lider lub partner projektu) wynosi blisko 1000, czyli co trzecia jednostka samorządu terytorialnego w kraju, w tym ponad 850 gmin, 106 powiaty oraz 9 województw.

Celem projektów jest upowszechnienie usług administracji samorządowej świadczonych drogą elektroniczną przy wykorzystaniu ePUAP lub platform regionalnych w ramach następujących działań:

  • uruchomienie nowych e-usług dla obywateli i przedsiębiorców;
  • upowszechnienie dokumentu elektronicznego w codziennej pracy administracji;
  • szkolenia pracowników JST, w szczególności referentów spraw;
  • działania promujące korzystanie z e-usług administracji samorządowej wśród mieszkańców.

Informacja o wyniku oceny formalnej, a następnie oceny merytorycznej zostanie przesłana indywidualnie do każdego wnioskodawcy po zakończeniu poszczególnych etapów oceny. Na etapie oceny formalnej w stosunku do Wnioskodawców, których wnioski zawierać będą uchybienia podlegające korektom, skierowane zostaną pisma z wezwaniem do uzupełnień zgodnie zakresem wskazanym w dokumentacji konkursowej.

Źródło: MAC, polskaszerokopasmowa.pl

Śr., 9 Prn. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka