Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Koncepcja Rozwoju Kraju 2050. Echa ze spotkania w MFiPR

Koncepcja Rozwoju Kraju 2050. Echa ze spotkania w MFiPR fotolia.pl

23 stycznia br. w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej odbyło się spotkanie poświęcone polityce przestrzennej państwa i planowania przestrzennego na poziomie kraju oraz Koncepcji Rozwoju Kraju 2050 (KRK 2050).

Przedmiotowa Koncepcja jest w założeniu dokumentem, który powinien pokazać spójną koncepcję rozwoju Polski w wymiarze społecznym, gospodarczym, przestrzennym, środowiskowym i instytucjonalnym. W zamierzeniu KRK 2050 ma stać się punktem odniesienia dla strategii średniookresowych przygotowywanych przez resorty i regiony, promując strategicznie istotne dla mieszkańców, zintegrowane podejście w realizacji wszystkich polityk publicznych.

W trakcie spotkania omówiono i przedyskutowano treść stanowiska Prezydium Polskiej Akademii Nauk z 20 września 2022 r. w sprawie polityki przestrzennej państwa i planowania przestrzennego na poziomie kraju oraz towarzyszącego mu, opracowanego przez członków PAN, dokumentu pn. „Przestrzenne Zagospodarowanie Kraju – perspektywa długookresowa”, a także przedstawiono informacje o dotychczasowych i planowanych pracach nad wymiarem przestrzennym KRK 2050.

Inicjatorzy Koncepcji wskazali również, że jej projekt ma być przedmiotem najbliższego wspólnego posiedzenia sejmowych Komisji Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Związku Powiatów Polskich.

Czw., 26 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak