Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pomorskie. Zwiększenie liczby trwałych miejsc świadczenia usług społecznych

Pomorskie. Zwiększenie liczby trwałych miejsc świadczenia usług społecznych fotolia.pl

Pod koniec stycznia przyszłego roku rusza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 6.2.2. Rozwój Usług Społecznych, w ramach konkursu zamkniętego nr RPPM.06.02.02-IZ.00-22-001/20. Celem konkursu jest wybór do dofinansowania ze środków EFS projektów, które w największym stopniu przyczyniają się do realizacji celu szczegółowego ww. poddziałania, jakim jest zwiększona liczba trwałych miejsc świadczenia usług społecznych.

Konkurs ma formę konkursu zamkniętego, niepodzielonego na rundy, z terminem składania wniosków o dofinansowanie projektu: od 31 stycznia do 11 marca 2020 roku.

Do konkursu, jako wnioskodawcy, mogą przystąpić w szczególności: organizacje pozarządowe, podmioty ekonomii społecznej/ przedsiębiorstwa społeczne, instytucje pomocy i integracji społecznej, jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, instytucje wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej, instytucje resocjalizacyjne, instytucje opiekuńczo-wychowawcze, ROT/LOT.

W konkursie mogą być realizowane wyłącznie następujące typy projektów:

  • projekty ukierunkowane na zwiększenie dostępu do zdeinstytucjonalizowanych, personalizowanych i zintegrowanych usług społecznych, świadczonych w lokalnej społeczności, skierowanych do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w szczególności do seniorów, osób z niepełnosprawnościami i z chorobami przewlekłymi oraz ich opiekunów w oparciu o diagnozę sytuacji problemowej,
  • projekty ukierunkowane na zwiększenie dostępu do zdeinstytucjonalizowanych i zintegrowanych usług społecznych w zakresie wsparcia rodziny (w tym rodziny wielodzietnej) i pieczy zastępczej, w szczególności świadczonych w lokalnej społeczności, w oparciu o diagnozę sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, potrzeb,
  • rozwój usług wspierających osoby objęte pieczą zastępczą, w tym osoby usamodzielniane z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji, potrzeb, z wykorzystaniem usług aktywnej integracji.

Ostatecznymi odbiorcami wsparcia są osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich rodziny, w tym przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi, dzieci i młodzież, opiekunowie osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, osoby sprawujące rodzinną pieczę zastępczą oraz kandydaci do pełnienia tej funkcji, usamodzielniani wychowankowie pieczy zastępczej.

Kwota alokacji środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie projektów złożonych w odpowiedzi na konkurs wynosi 120 739 411,76 PLN, natomiast wkład własny beneficjenta wynosi 5% wartości projektu.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków zawarto w regulaminie konkursu dostępnym tutaj.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Pt., 20 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba