Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Naukowcy mogą starać się o dofinansowanie z Funduszy Szwajcarskich

Naukowcy mogą starać się o dofinansowanie z Funduszy Szwajcarskich fotolia.pl

Aż 5,25 mln franków szwajcarskich mogą zdobyć naukowcy na prowadzenie badań podstawowych. To projekt Szwajcarskiej Narodowej Fundacji Nauki. Wnioski można składać do 1 lipca br.

Konkurs na multilateralne projekty naukowe (Multilateral Academic Projects, MAPS) zakłada współpracę podmiotów z Polski, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Węgier. Będą one tworzyć partnerstwa z podmiotami szwajcarskimi.

Wnioski mogą być przesyłane przez wszystkie obszary badawcze. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką może uzyskać pojedynczy zespół z każdego kraju, wynosi 350 tys. franków szwajcarskich (na 4 lata), a przewidywany okres realizacji projektu - od 36 do 48 miesięcy.

Nabór organizowany jest w ramach Programu Badania Naukowe i Innowacje.

Program Badania Naukowe i Innowacje to jeden z dwóch programów drugiej edycji Funduszy Szwajcarskich dla Polski (drugi program wspiera rozwój miast).

Jego celem jest zwiększenie potencjału naukowego i innowacyjności polskich jednostek badawczych, uczelni i przedsiębiorstw (z naciskiem na MŚP) poprzez ułatwienie współpracy w zakresie badań naukowych i innowacji z partnerami szwajcarskimi oraz innymi partnerami międzynarodowymi.

Z Programu Badania Naukowe i Innowacje będą mogły skorzystać uczelnie wyższe, instytuty badawcze, inne podmioty prowadzące badania i zatrudniające badaczy oraz – w naborach ramach badań stosowanych – dodatkowo przedsiębiorcy (z naciskiem na MŚP).

Pytania dotyczące konkursu można kierować do Narodowego Centrum Nauki (Barbara Świątkowska, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. 532 081 728).

Źródło: MFiPR

Pt., 5 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska