Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konsultacje projektu zarządzenia Prezesa NFZ dotyczącego opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień

Konsultacje projektu zarządzenia Prezesa NFZ dotyczącego opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień fotolia.pl

Do 14 maja br. trwają konsultacje projektu zarządzenia Prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień.

Potrzeba wprowadzenia zmian do zarządzenia Nr 7/2020/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenia uzależnień, wynika z opublikowania obwieszczenia Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, wprowadzającego nowe taryfy dla świadczeń dla osób z autyzmem dziecięcym, nowy podział porady kompleksowo-konsultacyjnej dla osób z autyzmem dziecięcym z uwzględnieniem finansowania testów diagnostycznych oraz konsylium.

Ponadto w związku z wątpliwościami dotyczącymi realizacji i sprawozdawania do Funduszu udzielonej w zakresie świadczeń dziennym psychiatrycznym rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży, terapii zajęciowej z elementami arteterapii lub muzykoterapii, lub psychodramy, którą przepisy rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień określiły jako jedno świadczenie trwające 180 minut, wprowadza się przepis regulujący możliwość realizacji tego świadczenia w okresie krótszym i sprawozdania po udzieleniu 180 minut.

Z projektem można zapoznać się tutaj.

Pt., 3 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel