Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne z nowymi możliwościami działania

Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne z nowymi możliwościami działania fotolia.pl

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny - 27 listopada odbyła się konferencja zamykająca realizację projektu „Wzmocnienie infrastruktury powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w celu zwiększenia efektywności ich działania”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Instytucji Pośredniczącej - Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Na stronie GIS czytamy, że 157 stacji sanitarno-epidemiologicznych z całego kraju uzyskało nowy sprzęt laboratoryjny, informatyczny i administracyjno-biurowy. Dofinansowanie pozwoliło także na przeprowadzenie niezbędnych remontów – tak aby dostosować poszczególne stacje do realizacji działań przeciwepidemicznych. Pozwoliło to poprawić system opieki zdrowotnej i przygotować go na potencjalne przyszłe zagrożenia epidemiologiczne.

"Pandemia pokazała nam, jak bardzo potrzebne są działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a jednocześnie - jak przez lata brakowało środków na niezbędne inwestycje w struktury Inspekcji. Dzięki środkom POIiŚ stacje sanitarno-epidemiologiczne z całej Polski wzniosły się na wyższy poziom działania na rzecz zdrowia publicznego" - mówił podczas konferencji Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny wz.

Realizacja projektu rozpoczęła się 01.10.2022 r., a termin zakończenia realizacji projektu przypada na 31.12.2023 r. Całkowita wartość realizacji projektu wynosi 86 400 000,00 zł. Środki na sfinansowanie projektu pochodzą w 100% z Unii Europejskiej: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Więcej informacji o projekcie tutaj 

Źródło: GIS

Czw., 30 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła