Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zwiększenie ryczałtu dla SOR i IP

Zwiększenie ryczałtu dla SOR i IP fotolia.pl

Od 1 sierpnia br. obowiązuje zwiększenie wartości stawek ryczałtów dobowych określonych dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć.

Nowa wycena wynika z opracowania przygotowanego przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie weryfikacji aktualnego sposobu i poziomu finansowania świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Izbie Przyjęć w aspekcie zabezpieczenia ich funkcjonowania.

W związku z powyższym Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia 21 sierpnia 2023 r. podpisał nowelizację zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej
w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym oraz w zakresie świadczenia w izbie przyjęć.

Celem realizacji powyższego, zmianie uległy wartości wag punktowych poszczególnych kategorii stanu zdrowia pacjenta w SOR i IP. Ponadto, zgodnie z ww. opracowaniem Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, zmianie ulega również stawka bazowa określona dla SOR oraz minimalna stawka bazowa wskazana dla IP.

Powyższe działania zostały podjęte w ramach realizacji celu nr 2 Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019-2023 – Poprawa jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej.

Z pełną treścią zarządzenia można zapoznać się tutaj 

Czw., 31 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka