Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Miejska kampania dotycząca nieodwołanych wizyt u lekarza

Miejska kampania dotycząca nieodwołanych wizyt u lekarza fotolia.pl

W Warszawie, w ubiegłym roku w miejskich przychodniach i szpitalach pacjenci nie zjawili się na wizycie niemal 300 tys. razy. Miasto postanowiło te niechlubne statystyki zmienić i zainwestowało w kampanię społeczną, która ma uświadomić mieszkańców, że wystarczy zadzwonić i odwołać umówioną wizytę lub zmienić jej termin, tak aby mógł skorzystać z niej inny pacjent.

„Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe” to hasło miejskiej kampanii, która zwraca uwagę na problem niestawiania się pacjentów na umówione wizyty lekarskie. Akcja informacyjna potrwać ma 4 tygodnie. W tym czasie w środkach transportu miejskiego będą emitowane spoty.

Pandemia COVID-19 dramatycznie pogłębiła zjawisko tzw. długu zdrowotnego. To oznacza, że czas oczekiwania na wizytę lekarską znacząco się wydłużył. Chodzi nie tylko o wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu, ale przede wszystkim o konsultacje specjalistyczne m.in. w przychodniach przyszpitalnych.  

W 2022 r. w miejskich przychodniach i szpitalach nie odwołano łącznie 297 274 wizyt, które zostały wcześniej umówione w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia stomatologicznego, opieki psychiatrycznej czy rehabilitacji leczniczej. Ponad 35 tys. terminów nie zostało wykorzystanych w ramach konsultacji w przychodniach przyszpitalnych, a blisko 260 tys. to nieodwołane wizyty w przychodniach miejskich na terenie całej Warszawy.

Źródło: um.warszawa.pl 

Wt., 25 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek