Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpłatne szczepienia na grypę dla wszystkich

Bezpłatne szczepienia na grypę dla wszystkich fotolia.pl

Od 23 listopada br. wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Do tej pory uprawnieni do darmowych szczepionek byli medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy; to spowodowało, że szczepienia przeciwko grypie przyjęło w tym roku jedynie 2% dorosłej populacji Polaków.

Ministerstwu zależy, aby przeciwko grypie zaszczepiło się jak najwięcej Polaków. Jest to szczególnie ważne w czasie trwającej czwartej fali pandemii COVID-19. Sezon grypowy zaczął się w październiku i zbiegł się z kolejną falą wzrostu zakażeń, dlatego zdecydowano, że każdy dorosły będzie mógł zadbać dodatkowo o swoje zdrowie, wystarczy, że zgłosi się na szczepienie do wybranego punktu szczepień.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Punkty szczepień mogą zamawiać szczepionki przeciwko grypie w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS), która następnie dostarczy do nich dawki. W tym roku do Polski trafi łącznie 5 mln dawek szczepionki. Szczepienia będą wykonywane do wyczerpania rezerwy lub do 31 marca 2022 r.

Źródło: MZ 

Śr., 24 Lst. 2021 1 Komentarz Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek

Komentarze

mieszkanka DPS
0 # mieszkanka DPS 2021-11-27 13:06
Potrzebna jest reorganizacja i modernizacja domow opieki spolecznej mieszkam tu z powodu braku dachu nad glowa i czekam na przydzial mieszkania socjalnego codziennie widze tu wiele mankamentw i braku rzeczywistej opieki nad kazdym chorym i niedoleznym Podrozwalam duzo po swiecie mieszkalam w nowoczesnych bogatych krajach nie ma sensu porownywac ale mimo woli nasuwaja misie rozne opinie co do organizacji pracy i checi pomocy innym tu jest slaby poziom jakosci pracy i i i stopnia odpowiedzialnos ci Do takiej pracy potrzebna jest odpowiedni poziom tech certyfikaty KAZDY WINIEN BYC POD OPIEKA PRACOWNIKA SOCJALNEGO I MIEC Z NIM KONTAKT NA CO DZIEN bardzo wazne jest kultura zachowanie a tego jest malo
| | |