Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

SMS z Ministerstwa Zdrowia poinformuje o przypominającej dawce szczepionki na COVID

SMS z Ministerstwa Zdrowia poinformuje o przypominającej dawce szczepionki na COVID fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło akcję wysyłania sms-ów do osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Poinformują one o tym, od kiedy można zapisywać się na przyjęcie trzeciej, przypominającej dawki.

Resort zdrowia planuje rozesłać 15,5 mln smsów. Każdy sms będzie zawierał następującą treść: Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Od (data) możesz zapisać się na dawkę przypominająca i wydłużyć o rok Twój certyfikat. Więcej na gov.pl/szczepimysie. 

W zależności od rodzaju wcześniej przyjętej szczepionki, będzie to zachęta do przyjęcia trzeciej bądź drugiej dawki przypominającej. W smsie padnie konkretna data od kiedy dana osoba może udać się na szczepienie przypominające.

SMS z informacją o dacie, od której można przyjąć już dawkę przypominającą nie jest jednak jedyną wiadomością, która będzie wysyłana z Ministerstwa Zdrowia do osób w pełni zaszczepionych. W dniu, w którym dana osoba będzie już mogła się zaszczepić, otrzyma smsa właśnie z taką informacją.

Każda dorosła osoba może przyjąć dawkę przypominającą po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia dwoma dawkami lub jedną dawka szczepionki Johnson&Johnson. Ministerstwo wystawiło dotychczas 4,85 mln e-skierowań na dawkę przypominającą, a skorzystało z niej 1,6 mln osób.

Przyjęcie przypominającej dawki szczepionki wydłuży ważność certyfikatu COVID o rok.

Źródło: MZ

Śr., 24 Lst. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska