Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wojewódzkie Plany Transformacji - spotkanie Zespołu Zdrowia KWRiST

Wojewódzkie Plany Transformacji - spotkanie Zespołu Zdrowia KWRiST fotolia.pl

24 września br. odbyło się dodatkowe, dedykowane wyłącznie Wojewódzkim Planom Transformacji, posiedzenie Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej KWRiST. 

Przedstawicielka ZPP, przedstawiła postulaty, jakie ze strony Związku padły w związku z przygotowaniem tych planów tj.: ustalenie harmonogramu prac nad Wojewódzkimi Planami Transformacji, tak aby kalendarz obejmował realną możliwość konsultacji tych dokumentów, a także ujednolicenie Planów we wszystkich województwach - pomimo że tabela wzoru jest jednakowa to jej interpretacje skrajnie różnią się w poszczególnych województwach. 

Samorządowcy zwracali także uwagę na fakt, że ludzie mają ogromny problem z korzystaniem z map potrzeb zdrowotnych, dlatego dobrym kierunkiem byłoby stworzenie, dla każdego powiatu oddzielnie, rekomendacji. Proszono także o wcześniejsze przekazywanie materiałów, dotyczących Wojewódzkich Planów Transformacji, tak aby możliwe było się zapoznanie z nimi. 

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia podkreślali, że resort nie odpowiada za tworzenie Wojewódzkich Planów Transformacji a może przekazać jedynie odpowiednie wytyczne wojewodom. Potrzeba jest czasu na stworzenie kompleksowych Planów, a to wymaga większego zaangażowania ze wszystkich stron. 

Jak przypomniano, termin zatwierdzenia planu jest terminem instrukcyjnym. Przedstawiciele resortu poinformowali, że zgodnie z harmonogramem do końca października Wojewódzkie Plany Transformacji powinny zostać przekazane do konsultacji. 

Pt., 24 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek