Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców Mazowsza

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców Mazowsza fotolia.pl

Samorząd województwa mazowieckiego przygotował program bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla mieszkańców województwa. To efekt współpracy zarządu województwa z Fundacją ADRA Polska.

Każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego potrzebujący wsparcia psychicznego może teraz skorzystać bezpłatnie z profesjonalnego wsparcia psychologicznego. Zadanie finansowane jest z budżetu samorządu województwa.

Aby wziąć udział w programie należy dołączyć do dedykowanej mieszkańcom Mazowsza grupy. Po zalogowaniu się można porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i problemy. Inicjatorzy projektu podkreślają, że platforma online daje możliwość powstania nowych sieci powiązań międzyludzkich. Z platformy internetowej można skorzystać o dowolnej porze dnia lub nocy. Jedynym ograniczeniem jest konieczność posiadania sprawnego łącza internetowego. Można także zadzwonić na specjalną infolinię pod nr. tel. 790 796 718.

GrupaWsparcia.pl powstała w 2018 roku i od tego czasu wspiera aktywnie prawie 10 tys. użytkowników. W 2019 roku portal zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy startup roku, organizowanym przez Total Polska. W kolejnym roku w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Solidarności Międzynarodowej utworzono platformę online w języku rosyjskim jako wsparcie dla emigrantów i emigrantek z Białorusi. Wtedy rozpoczęto też prace nad aplikacją mobilną w języku rosyjskim i polskim, która dostępna jest w obu wersjach językowych. W ramach dofinansowania FSM stworzono również listę miejsc wsparcia dla emigrantów i emigrantek z Białorusi, która dostępna jest w aplikacji. To milowy krok w walce z wszelkimi przeciwnościami losu. GrupaWsparcia.pl jest częścią Fundacji ADRA Polska.

Ze wsparcia można korzystać w pełni anonimowo. Program dedykowany jest osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują wsparcia. Władze województwa nie ukrywają, że zainicjowanie programu ma związek z pandemią COVID-19, która skutkowała ograniczeniem kontaktów międzyludzkich i niejednokrotnie przyczyniła się do wywołania problemów u wielu różnych osób.

Pt., 16 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: