Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Gdzie szukać pomocy po COVID-19?

Gdzie szukać pomocy po COVID-19? fotolia.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił przygotować kompleksowy program rehabilitacji po COVID-19, dzięki któremu pacjenci będą mogli szybciej powrócić do sprawności po przebytej chorobie.

Rehabilitacja ma poprawić zarówno kondycję zdrowotną pacjentów, szczególnie w zakresie likwidacji duszności, jak i kondycję psychiczną pacjentów.

Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po chorobie COVID-19. Do programu będzie można dołączyć do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19. Decyzję o skierowaniu na rehabilitacje podejmie lekarz.

Rehabilitowany pacjent może liczyć na minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Ma prawo do konsultacji z personelem medycznym oraz może skorzystać z profesjonalnej terapii psychologicznej. Ponadto każda placówka uczestnicząca w programie zapewnia pacjentom badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów programu leczenia.

Przyjęta stawka za każdy osobodzień rehabilitacji postcovidowej wynosi 188 zł. Koszty pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz budżetu państwa, z części której dysponentem jest minister zdrowia.

Lista placówek, w których można uzyskać pomoc znajduje się tutaj. 

Wt., 4 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek