Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jesteś na kwarantannie? – zrób test na COVID-19

Jesteś na kwarantannie? – zrób test na COVID-19 fot.pixabay.com

Jeżeli przebywasz na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zarażony Koronawirusem, możesz w 10 lub 11 dniu zrobić test na obecność wirusa, w mobilnym punkcie pobrań. Badanie możesz wykonać pod warunkiem, że udasz się na nie samodzielnie samochodem – bez kontaktu z innymi osobami.

W ósmym dniu kwarantanny otrzymasz SMS-a informującego, że możesz opuścić miejsce kwarantanny celem wykonania testu. Policja, która kontroluje Twoją obecność w domu podczas kwarantanny, będzie powiadomiona o tym fakcie. 

UWAGA: Na miejsce pobrań nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo. Po drodze do mobilnego punktu pobrań nie wysiadaj nigdzie z samochodu ani nie załatwiaj żadnych spraw.

Jeśli osoba z Tobą odbywająca kwarantannę również ma zrobić test tego samego dnia, możecie pojechać jednym samochodem. 

Test jest bezpłatny, ale możesz go wykonać wyłącznie 10. lub 11. dnia kwarantanny. Jeśli się zgłosisz w innym dniu, nie wykonasz testu. Nawet płatnie.  Na miejscu nie wysiadaj z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez laboratorium.

Na badanie należy zabrać: dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Źródło: MZ

Śr., 24 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek