Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przekształcenia szpitali. Blaski i cienie. Kilka przykładów

Przekształcenia szpitali. Blaski i cienie. Kilka przykładów fotolia.pl

Sąd administracyjny unieważnił uchwałę sejmiku w sprawie przekształcenia szpitala w Siedlcach

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił uchwałę Sejmiku Województwa Mazowieckiego z roku 2010 r. w sprawie likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach.

Unieważnienie nastąpiło  inicjatywy związkowców. Sąd podzielił ich  zastrzeżenia dotyczące struktury zatrudnienia i zakresu świadczeń realizowanych przez szpital. Sąd podzielił część wątpliwości stwierdzając, że w uchwale sejmik powinien konkretnie określić zakres świadczeń, jaki powstająca spółka przejmie z likwidowanego SPZOZ oraz określić wartość przejmowanego mienia.

Małopolskie przekazuje aport szpitalowi

Województwo małopolskie wniosło do spółki Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera wkład niepieniężny w postaci mienia wykorzystywanego dotychczas przez zlikwidowany szpital wojewódzki. W zamian województwo objęło udziały w nowej spółce. Szpital został przekształcony m.in. po to by móc skorzystać z środków Planu B.

Bieszczadzkie szpitale do konsolidacji?

Ministerstwo Zdrowia ocenia, że szpitale powiatowe, które mają za dużo łóżek w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i są bliskie upadłości, mogą tego uniknąć dzięki łączeniu się i eliminacji dublujących się oddziałów. Taką propozycję resort przedstawił bieszczadzkim placówkom na spotkaniu w Ustrzykach Dolnych.

SPZOZ w Lesku przyjmuje około 12 tys. pacjentów rocznie, ma 7 oddziałów i 13 poradni, zatrudnia 411 osób. Co miesiąc przynosi stratę w wysokości 200-300 tys. zł

SPZOZ w Ustrzykach Dolnych przyjmuje około 5 tys. pacjentów rocznie, zatrudnia 173 osoby w tym 32 lekarzy. Ma 7 milionów długu, a obłożenie niektórych oddziałów nie przekracza 50 proc.

Powiat grójecki emituje obligacje by spłacić długi szpitala

Powiat grójecki przejął w 2010 roku  ponad 11 mln złotych po zlikwidowanym SPZOZ (przekształcono go w spółkę). W ramach Planu B powiat wywalczył 7,2 mln zł. Na pokrycie pozostałych zobowiązań powiat wyemituje obligacje.

Pon., 29 Sp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: