Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zdrowie psychiczne. Przedkongresowe konsultacje społeczne

Zdrowie psychiczne. Przedkongresowe konsultacje społeczne fotolia.pl

21 marca br. (wtorek) w godz. 19.00 – 21.00 w kawiarni Tarabuk przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie odbędą się konsultacje społeczne przed I Kongresem Zdrowia Psychicznego.

Spotkanie rozpocznie wykład Marka Balickiego, prezesa Stowarzyszenia Oddziałów Psychiatrycznych Szpitali Ogólnych. Planowana jest także dyskusja o problemach polskiego systemu opieki zdrowia psychicznego oraz propozycjach rozwiązań. Zachęcamy do udziału!

Będzie to jedno z wydarzeń współtowarzyszących I Kongresowi Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się 8 maja br. w Pałacu Kultury Warszawie. Jednym z takich wydarzeń była m.in. konferencja z udziałem przedstawicieli powiatów, która odbyła się w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

O tym, jakie będą kolejne można przeczytać TUTAJ.

I Kongres Zdrowia Psychicznego ma za zadanie zarówno upomnieć się o niezbędne zmiany w polskiej psychiatrii, jak i dopuścić do głosu osoby, które miały kłopoty ze zdrowiem psychicznym. Zakończyć się ma sformułowaniem manifestu oraz marszem godności w kierunku Ministerstwa Zdrowia.

Informacje na temat Kongresu można na bieżąco śledzić TUTAJ i TUTAJ.

Organizację Kongresu wspiera Związek Powiatów Polskich. Patronat medialny sprawuje Dziennik Warto Wiedzieć.

Pon., 20 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska