O tym jaki jest stan prac nad wdrożeniem Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego oraz jakie są praktyki w lokalnych placówkach pomocowych rozmawiać będą uczestnicy konferencji „Lokalne wsparcie w zdrowiu psychicznym”.
Już od kilku lat eksperci współpracujący z Rzecznikiem Praw Obywatelskich zwracają uwagę, że stan ochrony zdrowia psychicznego w Polsce wymaga zmian. Jest to szczególnie niepokojące, ponieważ szacuje się, że tego typu problemy dotyczą - w różnym stopniu - pośrednio lub bezpośrednio, okresowo lub trwale około 5-8 mln osób w Polsce. Pomóc ma Narodowy Program Zdrowia Psychicznego.
Jednocześnie już teraz są w Polsce samorządy oraz organizacje, które skutecznie pomagają osobom w kryzysach psychicznych.
Właśnie dobrym działaniom w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, potrzebom chorych oraz nadchodzącym zmianom poświęcona będzie konferencja, która odbędzie się 14 marca 2017 r. w godz. 10.30 – 14.30 w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie.
W spotkaniu udział weźmie m.in. dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich; Joanna Krzyżanowska-Zbucka, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego I Kongresu Zdrowia Psychicznego oraz Grzegorz Kubalski, zastępca dyrektora biura Związku Powiatów Polskich.
Osoby zainteresowane udziałem mogą dokonywać zgłoszeń do w terminie 10 marca 2017 r., wysyłając mejla na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
W załączeniu prezentujemy program spotkania.