Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Transgraniczna Opieka Zdrowotna - 2 unijne instrumenty prawne" - zaproszenie na konferencję

fotolia.pl

18 czerwca br. w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencję organizowana w ramach projektu pn. „Wzrost jakości zarządzania w systemie ochrony zdrowia poprzez wsparcie Krajowego Punktu Kontaktowego do spraw Transgranicznej Opieki Zdrowotnej", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Konferencja zatytułowana jest  „Transgraniczna Opieka Zdrowotna - 2 unijne instrumenty prawne".

 

Konferencja ma na celu wymianę wiedzy na temat zasad udzielania świadczeń zdrowotnych w oparciu o przepisy dyrektywy transgranicznej, leczenia w ramach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego a leczenia na podstawie zasad wynikających z dyrektywy w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej jak również doświadczeń innych państw członkowskich Unii Europejskiej w implementacji dyrektywy transgranicznej do przepisów krajowych. Spotkanie będzie okazją do dyskusji pomiędzy przedstawicielami świadczeniodawców usług medycznych, instytucji publicznych i reprezentantów Krajowych Punktów Kontaktowych z innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Zakres tematyczny:

  • Sesja I: Rola Narodowego Funduszu Zdrowia jako Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Transgranicznej Opiece Zdrowotnej;  zmiany systemowe związane z koniecznością transpozycji do polskiego systemu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/24 z dnia 9 marca 2011  roku.
  • Sesja II: Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego a przepisy dyrektywy transgranicznej - teoria i praktyka w świetle aktów prawnych prawa krajowego i prawa unii europejskiej.
  • Sesja III: Współpraca międzynarodowa - implementacja przepisów dyrektywy transgranicznej w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej; dobre praktyki i kierunki rozwoju w systemach opieki zdrowotnej wybranych krajów europejskich.

Do udziału zapraszani są: przedstawiciele świadczeniodawców, lekarze uczestniczący w dyskusji o systemie opieki zdrowotnej, menadżerzy i kadra zarządzająca placówkami medycznymi, przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej, reprezentanci publicznych i prywatnych podmiotów zajmujących się promocją zdrowia, przedstawiciele prasy branżowej.

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez stronę http://akademia.nfz.gov.pl/konferencje/

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu oraz ewentualnego noclegu uczestników. Szczegółowe informacje o miejscu wydarzenia będą przekazywane wraz z potwierdzeniem uczestnictwa na indywidualne konto e-mail zgłoszonej osoby, po zamknięciu rejestracji. Umieszczenie zgłoszenia na liście chętnych do wzięcia udziału w konferencji nie jest jednoznaczne z kwalifikacją do uczestnictwa, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (22) 572 63 59, lub wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: MZ

Pt., 5 Czrw. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka