Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym - jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym? – konferencja

Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym - jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym? – konferencja fotolia.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich, Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych zapraszają na konferencję poświęconą zaginięciom wśród osób z zespołem otępiennym, podczas której zastanowimy się jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?

To coroczne wydarzenie poświęcone osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom, które organizowane jest we wrześniu – Światowym Miesiącu Choroby Alzheimera.

Konferencja odbędzie się 13 września 2022 r. (środa) w godz. 11.00-15.00

Podczas konferencji omówione zostaną tematy dotyczące zespołów otępiennych, czym się charakteryzują, jak komunikować się z osobą z demencją. Poruszona zostanie skala zjawiska zaginięć wśród osób starszych, w tym z otępieniem i co można zrobić, aby zabezpieczać osoby bliskie przed zaginięciem. Pokazane zostanie, jak ważna jest wrażliwość społeczeństwa na osoby, które mogą być zagubione, co powinno zwrócić naszą uwagę i jak rozpoznać osobę zagubioną.

Zapoznać się będzie można również z kampanią edukacyjno-informacyjną przeciwko zaginięciom „Nie zgub mnie” prowadzoną przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w partnerstwie z miastem Siedlce, Komendą Miejską Policji w Siedlcach oraz Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Wydarzenie kierujemy do bliskich osób z zespołem otępiennym, do pracowników ośrodków pomocy społecznej, domów opieki, szpitali i placówek medycznych, a także do funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskich, Gminnych, Straży Pożarnej, jednostek samorządu lokalnego i oczywiście wszystkich zainteresowanych tematem.

Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem kanału Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na YouTube

Zorganizuj spotkanie lokalne

Organizatorzy zapraszają do udziału online i gorąco zachęcają do organizowania spotkań lokalnych, na które można zaprosić opiekunów osób z otępieniem, miejscowe władze, przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej/Gminnej, Straży Pożarnej, organizacji społecznych, instytucji do wspólnego uczestniczenia w wydarzeniu, a przy okazji zastanowić się co można zrobić, aby poprawić sytuację osób chorujących, w tym ich bezpieczeństwo.

Informacje o organizowanych spotkaniach lokalnych należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Program konferencji znajduje się w załączeniu.

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy.

Więcej informacji oraz materiałów związanych z tym tematem dostępnych na stronie: bip.brpo.gov.pl

Źródło: RPO

Pt., 1 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska